ghavvamin
13 اسفند 1401 - 11:44

۴۰ قطعه باغ شهری در مرودشت تخریب شد

مرودشت-رئیس اداره امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت:۴۰ قطعه باغ شهری و تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی با مساحت ۹۰ هزار متر مربع در روستاهای توابع این شهرستان تخریب شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیروس شفیعی راد اظهار کرد: از این تعداد باغ شهری ۱۹ قطعه ایجاد شده بود و ۲۱ قطعه تفکیک و فنس کشی و محصور شده بود.

این مقام مسئول ابراز کرد: عملیات مذکور در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی و با کسب مجوزهای قانونی از سوی مراجع قضائی با حضور نماینده دادستان، یگان امداد نیروی انتظامی و کارکنان اداره امور اراضی و مراکز جهاد کشاورزی سیدان و نقش رستم اجرایی شد.

او با تاکید بر اینکه پیش از تخریب، چندین مرتبه به مالکان این باغشهری های غیر مجاز اخطار داده شده بود، اظهار کرد: این اقدام در راستای صیانت از اراضی کشاورزی و برای جلوگیری از گسترش و تداوم ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی صورت گرفت.

شفیعی راد با قدردانی از همکاری ادارات ذیربط، از جمله دادستانی و فرماندهی نیروی انتظامی و یگان امداد، شهرداری بخش مرکزی شهر فاروق و اداره برق شهر سیدان یادآور شد: با تشدید نظارت و مبارزه با تغییر کاربری‌های غیر مجاز، صیانت از اراضی کشاورزی با در حال پیگیری است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1071387